in

Британскиот корона вирус се шири низ Балканот!

Мутацијата на корона вирусот која прво беше забележана во Велика Британија, неодамна беше откриена во Србија, а сега се рашири и во Словенија. Премиерот на оваа земја, Јанез Јанша објави дека маж од Косово кој престојувал во Словенија бил заразен со вирусот.

За влез во државата, косоварот користел лажен негативен тест, но имал и друг позитивен, па бил ставен цо изолација, а сега се проверуваат неговите контакти за можно откривање на вирусот кај други луѓе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote