in

КОСОВСКАТА МАФИЈА ЈА САКА ГЛАВАТА НА ДРИТАН? На Абазовиќ му се заканува член на криминалната група Насер Келменди.

Станува збор за лице кое има црногорски документи, а живее во Косово и Метохија, пренесуваат медиумите.

На претседателот на Граѓанското движење УРА, Дритан Абазовиќ, му се заканувал член на криминалната група на косовскиот нарко-бос, Насер Келменди, дознаваат медиумите неофицијално од таа партија.

Според нивните информации, станува збор за лице кое има црногорски документи, а престојува во Косово и Метохија.

Граѓанското движење УРА вчера одржа вонредна прес-конференција, на која тие објавија дека имаат информации дека на Дритан Абазовиќ му се заканувал криминален клан од регионот.

Како што објавија, еден од членовите на тој клан е црногорски државјанин. Сепак, партијата не сакаше официјално да објави за кого станува збор.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote