in

WTFWTF

Во Виена на фризер само со негативен тест за корона!

Од денес, потребен е негативен тест за коронавирус во Виена за да се оди на фризер, а тестовите може да се најдат во аптеките и центрите за тестирање.

Пред некои аптеки има долги редови кои денес делат бесплатни тестови.

Слична мерка беше воведена во соседна Словенија и се однесува на салони за убавина и масажа. Сепак, таквата мерка не е распространета во остатокот од Европа.

Продавници, училишта и музеи денес се повторно отворени во Австрија во рамките на мерките за ублажување на епидемијата на коронавирус. Властите предупредија дека се подготвени да ги засилат мерките доколку се влоши ситуацијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote