in

На Лампард му се заканува отказ доколку не ги подобри резултатите!

Стратегот на Сините од Лондон, Френк Лампард е пред отказ, а причина за тоа е низата на лоши резултати на Челзи. Челниците на клубот веруваат дека Лампард не успеал да ги достигне целите на клубот поставени во летниот преоден рок.

Иднината на Лампард ќе биде одлучена во натпреварите со Лутон во ФА Купот и со Вулверхемптон и Барнли во рамките на Премиер Лигата. Како негова потенцијална замена се спомнуваат Масимилијано Алегри и неодамнешниот тренер на ПСЖ Томас Тухел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote