in

На поранешниот извршен директор на Арсенал, Ivan Gazidis, му беше дијагностициран рак на грлото.

На поранешниот извршен директор на Арсенал, Ivan Gazidis, му е дијагностициран рак на грлото, потврди неговиот сегашен клуб, Милан.

Газидис помина 10 години на кормилото во Арсенал, пред да го напушти клубот од Северен Лондон во 2018 година. Во вторникот со изјавата на Милан се потврди: „Милан ги информира своите фанови дека на нашиот извршен директор, Ivan Gazidis, му е дијагностициран карцином на грло.

„Врз основа на широка серија тестови и скенирања, лекарите очекуваат тој да закрепне целосно. Иван ќе го добие потребниот третман во специјализирани клиники, со целосна поддршка од претседателот Scaroni и високото раководство на клубот.

„Сите вклучени во Клубот му посакуваат сè најдобро на Иван за целосно и брзо закрепнување. Сите сме со вас “.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote