in

Над 11 милиони Британци вакцинирани со првата доза!

Над 11 милиони жители на Велика Британија се вакцинирани со првата доза, соопштија медиумите од Островот. Изминатиот месец починале 828 пациенти во Британија, но и бројот на направени тестови се намалија, изјавија властите.

Од почетокот на пандемијата па се до сега во државата починаа околу 112 илјади лица, додека за време на последните 24 часа забележани се над 18 илјади случаи на заразани со коронавирусот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote