in

Вакцинирани над 15 милиони Британци со првата доза од вакцината за коронавирусот!

Повеќе од 15 милиони луѓе ја примиле првата доза од вакцината за коронавирусот во Велика Британија, соопшти премиерот на државата Борис Џонсон.

Премиерот го нарече ова „битно достигнување“ откако државата успеа да вакцинира 15 милиони Британци за само 2 месеци. Првата вакцина беше употревена на 8ми Декември во Британија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote