in

Над 95 милиони се заразени во светот со Ковид-19

Бројката на заразени во светот ја помина цифрата од 95 милиони случаи, а поради болеста починаа над 2 милиони луѓе, додека оздравените се 68 милиони.

Најпогодена држава од пандемијата сеуште е САД, кадешто се регистрирани околу 24 милиони, со 400.000 смртни случаи.

Втората најпогодена држава е Бразил, а потоа следи Индија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote