in

Рафаел Надал стигна до последните 4 во ATP FINALS 2020!

Рафаел Надал стигна до полуфиналето на ATP Finals победувајќи го минатогодипниот шампион Стефанос Циципас во 3 сета. Шпанецот, моментално светски број 2 во тенисот, го победи Циципас со резултат 6-4 4-6 6-2 во Лондон. Надал, 34, беше покоректен играч се додека не загуби го загуби вториот сет. Но потоа успеа да се врати и му нанесе пораз на Циципас.

20 кратниот Гренд Слем шампион ќе игра против Русинот Данил Медведев во полу финалето кое ќе се одржи во арената О2 денеска. Останатите двајца во последните 4 се Новак Џоковиќ и Александер Зверев. „Одиграв одлично, за време на двата сетови што ги освоив“ изјави популарниот Шпанец за медиумиуте.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote