in

Што?Што?

Надвозникот уништи 167 камиона! [ВИДЕО]

Надвозникот на улицата Грегсон се наоѓа во Северна Каролина, а од 2008 година „излупи“ вкупно 167 камиони.

Затоа го стекна прекарот „отворач на конзерви“. Овој мост, или надвозник, првично бил висок 3,55 метри. Тогаш неговата висина беше зголемена на 3,76 метри. Сепак, ниту семафорите, ниту знаците за предупредување не беа доволни.

Бројни невнимателни возачи на камиони, сепак, останаа без покривите на своите камиони.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote