in

Плажа која е пронајдена на најбизарен начин! Playa Del Amor!

Оваа плажа била откриена на многу бизарен начин, со бомбардирање.

Веќе е помината сезоната за одмори но да дознаеме неколку интересни факти за плажата.

  1. Ла Плаја дел Амор се наоѓа на 22 наутички милји западно од Порто Ваlaарта во Мексико.
  2. Во овој регион, кој беше назначен за база за воени тестови од страна на мексиканската влада уште од раните 1900-ти, оружјето и топовите произведени за одбрана тука беа тестирани. Со овие тестирања плажата била неочекувано откриена.
  3. Во 2005 е назначена за национален парк!

4.  Подводниот екосистем се обновува со напори за зачувување – колку и да се многу видови на живи суштества уништени со воените вежби сепак околината околу плажата се обновува

5. Таа е единствената скриена плажа во светот!

6. Иако се чини дека е во тајна област, нејзината околина е полна со живот. Туристи, подводен свет!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote