in

Ова е најдобриот клуб во светот според Пеп Гвардиола!

Клубот на Пеп Гваридола, Манчестер Сити миментално се наоѓа на првата позиција во домашното првенство и има 12 бода предност пред гратските ривали Јунајтед. Но според менаџерот на Граѓаните, неговиот клуб не е најдобар во светот.

Во овој момент, таа титула му припаѓа на германскиот гигант, Баерн Минхен. „Најдобар тим во светот моментално е Баерн бидејќи освои се што можеше да освои. Во Англија тоа е Ливепул, бидејќи е актуелен шампион“ изјави стратегот од Шпанија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote