in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Најдобриот ресторан во светот се наоѓа во аквариум! [ВИДЕО]

Ресторанот Корал, во рамките на луксузниот хотел Апурва Кемпински во Нуса Дуа, е прогласен за најсовршен ресторан во светот според овогодинешните награди „Избор на патници“.

Ресторанот Корал ја доби својата титула благодарение на неговиот уникатен ентериер. Имено, во овој угостителски објект се наоѓа аквариумски простор.

Шефот во ресторанот, Андреа Астоне, вешто создава врвно мени, кое вклучува паштета од гуска, лушки од говедско месо и тартуфи.

Во ресторанот „Корал“, гостите можат да уживаат во прекрасно искуство, а тоа е комбинација на таленти, локални состојки, изненадувачки композиции, кои го претвораат во фантастична дестинација на островот на боговите.

Аквариумот е одличен начин да се опуштите во балиски дух. Тоа ви дава можност да уживате во водниот свет без да нуркате во беспрекорните води што го опкружуваат Бали.

Внатрешноста на ресторанот е луксузна и зрачи со луксузни вибрации со геометриски плочки, многу природна светлина, ѕидови од тули.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote