in

Најдобрите божиќни филмови што можете да ги погледнете! (ВИДЕО)

Многумина едвај го чекаат декември за да ја почувствуваат божиќната атмосфера. По сите немили настани што се случија оваа година, не е чудно што бараме утеха во празниците и сите обичаи поврзани со нив.

Оваа година се очекува божиќните филмови да бидат уште попопуларни поради мерките за ограничено движење што ни се наложуваат. Во продолжение ве потсетуваме на неколку популарни божиќни филмови кои може да ги гледате периодов.

„Животот е прекрасен“ (It’s a wonderful life)

https://youtu.be/ewe4lg8zTYA

„Божиќна приказна“ (A Christmas story)

https://youtu.be/cfjEZ88NHBw

 

„Бел Божиќ“ (White Christmas)

https://youtu.be/4K2C0gcEV3Q

„Сам дома“ (Home alone)

https://youtu.be/jEDaVHmw7r4

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote