in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

НАЈДОБРИОТ домашен сладолед од само 2 состојки: Се прави за 10 минути, а вие го одбирате вкусот. Не се знае што е повкусно!

Направен е за неколку минути и можете да експериментирате со вкусови кои ви лежат на вашето срце. Денес ви претставуваме 4 варијанти на ова неодоливо задоволство.

Потребни состојки:

400 мл слатка павлака

350 мл кондензирано млеко

СЛАДОЛЕД БРОЈ 1: Нугат со чоколадо

Додадете 2-3 лажици крем нугат и скршете го чоколадото.

СЛАДОЛЕД бр. 2: Орео сладолед

Во основната мешавина додадете малку шеќер во прав и скршете ги орео бисквитите.

СЛАДОЛЕД БР. 3: Сладолед со вкус на сирење

Мелете неколку јагоди и додадете во сладоледот и потоа додадете неколку лажици мелени бисквити.

СЛАДОЛЕД бр. 4: сладолед од лимон-ванила

Исцедете го лимонот, изрендајте ја кората и додадете арома на ванила.

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote