in

Најдобрите 35 гола во историјата на фудбалот! [ВИДЕО]

Скоро сите сме љубители на фудбалот. Ретки се луѓето кои не гледаат фудбал.
Фудбалот се смета за еден од најпопуларните спортови во моментов. Во прилог видеото ги имаме најлегендарните 35 гола во историјата на овој спорт. Од Бергамп, Рајан Гигс, Лионел Меси до Кристијано Роналдо, Пеле, Марадона сите на едно место! Ајде заедно да уживаме во видеото!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote