in ,

Што?Што?

Го допира носот 219 пати во една минута! Овој млад човек го има најдолгиот јазик на светот, со него може да изведува РАЗЛИЧНИ ЧУДА!

Индиецот Правин (20) веќе постави национален рекорд за најдолг и најбрз јазик, и сега е во трка да влезе во Гинисовата книга на рекорди

 

Неговиот јазик е долг 10,8 см и со него може да прави разни чуда. Еден од триковите е што тој го допрел носот со јазикот дури 219 пати во минута.

 

Тој облекува мало парче ракавица за да покрие половина од неговиот јазик, а потоа почнува да пишува тамилски букви во табелата. Исто така, може да го допре лактот со јазикот.

 

 

Човечкиот јазик е долг околу 8,5 сантиметри за мажите и 7,9 сантиметри за жените, според Универзитетот во Единбург.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote