in ,

Што?Што? ТаженТажен

Една од најголемите ѕвезди во Холивуд, Крис Прат бил бездомник пред да стане популарен!

Актерот Крис Прат е еден од најпопулaрните актери на денешницата во Холивуд, но тој не секогаш бил богат и славен.

Пред само неколку години, тој живеел во своето комбе во Хаваи и работел во еден ресторан за минимална плата. Пред тоа, тој постојано патувал низ западниот дел на САД и продавал купони на случајни минувачи за да преживее.

Евентуално тој започнал да се бави со глума и првата голема улога ја добил во комедијата Parks and Recreation. Од тој момент, животот на Крис започнал да се одвива во поинаква насока и сега тој е еден од најпопуларните актори и глуми во франшизи како што се Marvel и Jurassic World.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote