in ,

WTFWTF Што?Што?

ШОКАНТНИ ПОДАТОЦИ: Кока Кола, Пепси и Нестле се најголемите загадувачи со пластика во планетата трета година по ред!

Огромните корпорации, Кока Кола, Пепси и Нестле не покажаа никаков резултат во намалувањето на загадувањето со пластика на средината за живеење, откако беа прогласени за најголеми загадувачи трета година по ред. Кока Кола беше прогласена за број 1 загадувач, бидејќи нејзините шишиња можат да се најдат насекаде, на плажи, шуми, паркови, реки и др.

Тие се полоши од Пепси и Нестле заедно, во истражувањето пронајдени се 13,834 парчиња пластика што и припаѓаа на Кока Кола, додека 5,115 беа на Нестле и 8,633 на Пепси. Сигурно, мора да се покрене некаква иницијатива да се спречи сето ова велат експертите, бидејќи загадувањето влијае на сите нас.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote