in ,

Што?Што?

НАЈГОЛЕМИТЕ НЛО МИСТЕРИИ за кој луѓето сеуште немаат објаснување!

НЛО феноменот е интригантен за многу љубители на мистериозни работи. Ова се најголемите 3 мистерии поврзани со НЛО и вонземјаните што некогаш се случиле во историјата.

1.Росвел, 1947

 

Весник објавен еден ден после падот на леталото

Ова е најголемата мистерија поврзана со НЛО во светот, според многу луѓе. Теоретичарите на завера тврдат дека во 1947 во Росвел, се урнало вонземјанско летало по што со интервенција на армијата на САД било „запленето“. Дента после инцидентот, армијата искочила со соопштеније дека урнатото летало било всушност летачки балон.

2. Белгискиот НЛО бран, 1989-90

 

Тријаголните летала на белгиските неба

 

Помеѓу 1989 и 1990 во Белгија, 13,500 луѓе тврделе дека виделе големи, тивки, нисколетачки црни тријаголници. Над 2,600 луѓе пополниле пишани изјави за нивните сведоштва. Скептиците ги обвинија хеликоптерите за ваквите необјасниви појави.

3. Случајот на Kenneth Arnold

 

Пилотот со цртеж од НЛО-то кое го видел над Вашингтон

 

Пилотот Kenneth Arnold тврди дека сведочил необјаснива појава на НЛО додека летал со својот авион над  Вашингтон во 1947 година. Пилотот го опишал леталото кое го видел како летало со сребрена боја кое се движело околу 2700 километри на час.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote