in

НАЈЛЕСНИОТ И НАЈВКУСНИОТ НАЧИН ДА ПОДГОТВИТЕ ОСЛИЌ! Измешајте ги овие состојки, печете во рерна и ручекот е подготвен!

Подгответе филети од ослиќ во рерна!

Ослиќот е вкусна риба која многу добро прима други ароми, затоа рецептите за ослиќ се многу популарни.

Ако сакате да го подготвите брзо, и да го направите вкус како да сте стоеле над шпоретот „со часови“, ова е најдобриот рецепт!

Состојки:

  • Две филеа од ослиќ
  • црвен мелен пипер
  • Лук во прав
  • Свеж магданос
  • Грст крекери
  • Маслиново масло
  • Значи, бибер

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени. Исецкајте ги крекерите и измешајте ги со зачините. Наросете ја рибата со маслиново масло, тријте малку и потоа натопете мешавина од крекери и зачини за да добиете кора што убаво ќе се пече. Печете 10-15 минути во загреана рерна и послужете топло.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote