in ,

Што?Што?

Најмладата Кардашијан е на удар на јавноста, ја користи својата ќерка за да заработи пари, ужасни коментари “врнат” како дожд!

Досега се покажа дека навистина можеме да очекуваме сè од кланот Кардашијан / Џенер, но овој пат, со последната акција, Кајли ги надмина сите очекувања.

Имено, во своето последно видео, таа покажа како изгледа типичен ден за козметиката Кајли, а попатно се осврна и на нејзината тригодишна ќерка Сторми, која играше додека славната мајка ги завршуваше своите должности.
И, тоа можеше да биде уште еден симпатичен момент за мајка-ќерка, ако Кајли конечно не откриеше дека нејзината ќерка се претвора во претприемач и дека работи на својот таен бизнис што ќе го започне деновиве.

 

„Сторми има многу силни жени околу себе што може да ги имитира“, рече Џенер и додаде: „Би сакала Сторми да ме погледне еден ден како што гледав на мајка ми Крис. За сега, таа оди на работа со мене и го сака тоа. Апсорбира сè – рече таа.

– Таа веќе ја има својата канцеларија и својата работа да ја заврши. Таа работи напорно на својата тајна деловна активност, што всушност ќе ја започне за неколку дена. Таа работеше на тоа веќе некое време – изјави Кајли, која неодамна се смири со Тревис Скот, таткото на нејзиното дете. Сепак, контроверзната изјава беше проследена со голем број критики под видеото и на социјалните мрежи.

– „Ти роди машина за правење пари“, „Нека биде детето дете“, „Те пофалија што си добра мајка, но навистина си само некој што во сè гледа само пари“, „Сите игравме како деца, но играта е една работа, а деловните обврски се друго “,„ Вие заслужувате социјална казна за ова “,„ Тревис реагирај “- ова се само дел од коментарите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote