in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

НАЈМОЌНА КОМБИНАЦИЈА ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Две состојки за кои е докажано дека слабеат 3 пати побрзо од било што друго!

Оние кои го пробале овој режим се воодушевени од резултатите

 

Дали со месеци ја баравте вистинската диета за вас, но безуспешно? Ви здодеа секој ден да стоите на вага, но без резултати? Доколку вашиот одговор на овие прашања е да, тогаш имаме еден предлог за вас, а тоа е комбинација од ким и јогурт за слабеење.

Иако можеби звучи чудно, многу познати личности се колнат во оваа диета, а се повеќе дебели луѓе тврдат дека комбинацијата на овие намирници им помогнала да ослабат. Научниците сметаат дека за тоа е заслужен кимот, а луѓето кои редовно го консумираат губат килограми три пати побрзо.

Зошто баш ким?

Верувам дека добро ги познавате пробиотските ефекти на јогуртот, кој е незаменлива храна во многу диети. И колку знаеш за кого? Дали некој вклучува храна за слабеење?

Одговорот е ДА. Кимот е едногодишно или двегодишно растение познато и како див ким, црн ким, оџак, карун, хмељ и ким. Пред еден век се користеше во исхраната, а научниците дури неодамна ги открија позитивните ефекти што ги има врз самиот процес на слабеење.

Ова растение во просек содржи од 2 до 7% есенцијално масло, кое е одговорно за спречување на грчеви во органите за варење и ја подобрува работата на желудникот. Погрешно е да се мисли дека кимот е како другите зачини и дека нема да има некои значајни ефекти врз телото.

Богат е со антиоксиданси и фитостероли кои ги топат мастите и ја забрзуваат апсорпцијата на лошиот холестерол. Содржи и есенцијални масла, смола, калциум, протеини, танини и растителна слуз, кои заедно ја комбинираат способноста за чистење и забрзување на метаболизмот.

Затоа, се препорачува дури и ако не сакате да држите диета, повремено да консумирате чај од ова растение, кој има многу позитивни ефекти, а ние ќе наведеме само неколку од нив: го освежува здивот, помага при кашлица, го смирува дигестивниот тракт, спречува кардиоваскуларни заболувања. , помага при артритис и ревматизам, спречува првут, ги ублажува менструалните проблеми, ја забрзува работата на мозочните клетки, добро е за зголемување на мајчиното млеко и ги ублажува симптомите на стрес.

Како да консумирате јогурт и ким?

Постојат различни диети со јогурт и ким, а нашиот совет е да ја изберете онаа која најмногу ќе одговара на вашиот животен стил. Мелениот ким се препорачува еднаш дневно да се комбинира со јогурт со мало прилагодување на исхраната и зголемена физичка активност, а резултатите ќе бидат видливи по седум дена.

Иако можете да го консумирате во секое време од денот, пијалокот од овие намирници дава најдобри резултати доколку се пие наутро на празен стомак. Затоа, кога ќе станете, направете пијалок од чаша јогурт со малку маснотии (180 ml) и лажичка ким во прав. Овој пијалок ќе ви биде појадок во следните неколку дена додека сакате да држите диета.

Немојте да се залажувате и да мислите дека ако го консумирате ќе ви направи чуда, доколку самите не се потрудите. Неопходно е да се воведат здрави животни навики, да се избегнуваат слатки, мрсни, премногу зачини и висококалорична храна за резултатите да бидат видливи.

Пијте што повеќе вода и благи чаеви, а најмалку два пати неделно правете чај од ким, кој е многу лесен за употреба. Имено, кога ќе зоврие 150 мл вода, истурете една лажичка ким и варете пет минути. Потоа процедете го чајот, додадете една лажичка мед (ако сакате слатко) и чајот е подготвен за употреба.

На многумина не им е јасно како се користи кимот и која е дозволената дневна мерка, па ја заобиколуваат оваа диета. Сега кога знаете како се користи и кои се сите позитивни својства што ви ги носи, можете да почнете да консумирате ким и јогурт.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote