in

Најновиот филм на Marvel заврши со снимањето

Денеска, филмот за првиот суперхерој-азијец на Marvel Shang-Chi официјално заврши со снимањето изјави филмскиот директор на MCU Destin Daniel Cretton на својот профил на Инстаграм. Неодамна, снимањето на филмот мораше да биде прекинато поради самоизолацијата на режисерот и екипажот според протоколите.

Единствени глумци кој официјално се објавени од Марвел дека ќе глумат во овој филм се Simu Liu како главниот лик во филмот (Shang-Chi), Tony Leung ќе го глуми познатиот негативец The Mandarin и Awkwafina ќе глуми женски непознат лик. Се очекува да протечат повеќе информации за филмот наскоро.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote