in

Што?Што?

Објавен датум на најскапиот филм во историјата на Netflix! ЕВЕ КОЛКУ ЧИНИ!

Конечно е познато кога во киносалите ќе се појави најскапиот филм на Netflix досега – „Red Notice“.

Веста ја објави актерот Двејн „Рок“ Џонсон, една од ѕвездите на тој филм.

Тој рече дека премиерата на филмот ќе биде на 12 ноември 2021 година. Тој исто така потврди дека филмот е „најголемиот филм на Netflix досега“.

Netflix го чинеше овој филм дури 130 милиони долари, што е досега најголемата инвестиција на таа стриминг платформа и продуцентска куќа.

Филмот зборува за агент (Џонсон) кој трага по најпознатиот уметнички крадец во светот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote