in

Ова е најскапата куќа во светот која вреди вртоглави 2 милијарди долари! (ФОТО)

Најскапата куќа во светот е 27 катница која вреди 2 милијарди долари, што е само еден дел од богатството на нејзиниот сопственик, милијардерот Мукеш Амбани. Амбани е најбогатиот човек во Индија и моментално е 10ти најбогат човек на светот.

Неговата куќа е долга 173 метри, и во неа има 3 паркинзи за хеликоптери, сопствена сала за танцување и дури 168 паркинг места за автомобили. Исто така куќата е дизајнирана да може да издржи земјотрес во јачина од 8 рихтерови степени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote