in ,

Што?Што?

Најскапиот авионски билет чини 22.670 евра и постојано е продаден

ticket flight air plane travel business traveller trip passport traveler airplane passenger journey air ticket booking aircraft boarding concept - stock image

Повратен авионски билет од Сан Франциско до Франкфурт во прва класа во моментов чини 22.670 евра, а интересно е тоа што секогаш е распродаден.

Извршниот директор на „Луфтханза“, Карстен Шпор кажа дека цената на авионскиот билет покажува дека компанијата закрепнува по тешкиот период поради вирусот.

Компанијата ги зголеми бројот на летови за САД, па сега има 25, односно повеќе отколку што имаше пред почетокот на пандемијата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote