in

БИЗАРНО: 98% од телото на овој Германец е покриено со тетоважи! (ФОТО)

Германецот кој 98% од неговото тело е покриено со тетоважи го држи рекордот за најтетовираниот човек во државата. Волфганг Криш, 72, го држи рекордот на Германија со неговите 86 тетоважи и 17 импланти под неговата кожа.

Криш е познат и како Магнето, надимак кој го добил по популарниот суперхерој на X-Men, бидејќи дел од неговите импланти се магнети. Тој ги добил сите овие „украси“ на неговото тело во период од 20тина години.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote