in

Откако ќе го пробате, ќе го правите цело време: Највкусниот компир што некогаш сте го пробале!

Морате да пробате, ќе го обожавате..

Може да биде како оброк без месо, а може да биде и одличен гарнир со малку месо и салата. За овој рецепт нема да ви треба рерна, туку се подготвува во тава.

Состојки:

  • 2 компири
  • сол
  • пипер
  • зејтин
  • рузмарин
  • 2 чешниња лук
  • босилек
  • оригано
  • сос од домати
  • кашкавал

Погледете како се припрема:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote