in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Вкусен и освежувачки веге намаз – Намаз од печени пиперки и бразилски ореви

 

Состојки:

100 гр бразилски ореви
печени пиперки
дршка од целер
црвен бибер
малку хималајска сол

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и оставете го готовиот намаз во тегла, а потоа во фрижидер.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote