in ,

Намаз од шунка

Вкусен намаз кој се прави брзо.

Состојки:

  • 100 гр варена шунка
  • 50 гр омекнат путер
  • 1 лажичка сенф
  • 1 лажичка сок од лимон
  • 2 лажички павлака
  • 2 лажички исецкан пипер

Подготовка:

Измешајте шунка, путер, сенф, сок од лимон и павлака во блендер додека не добиете кремаста текстура.

Доколку е потребно, додадете уште една лажичка кисела павлака и промешајте ги исечените пиперчиња.

Изладете го намазот во фрижидер, а потоа послужете го со тост леб или крекери.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote