in ,

Што?Што?

ОВИЕ ДВЕ НАМИРНИЦИ ТИРОИДНАТА ЖЛЕЗДА НИКАКО НЕ ГИ САКА! Навремено грижете се за здравјето на оваа важна жлезда

Треба навремено да размислиме за здравјето на тироидната жлезда и да сториме се што можеме за да ја зачуваме оваа важна жлезда и таа да може непречено да ги извршува своите функции.

  • Пржена и преработена храна

Со него нема да внесете ништо добро во организмот, но ќе внесете многу повеќе натриум и лоши масти отколку што планирате. Овие супстанции имаат негативен ефект врз целото тело, вклучувајќи ја и тироидната жлезда.

  • Глутен

Ова се однесува на луѓе на кои тешко поднесуваат глутен, а според истражувањето, голем број на пациенти со тироидни заболувања имаат и целијачна болест.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote