in

Naomi Osaka се повлекува од French Open поради повреда

Неодамнешната победничка на US Open, Naomi Osaka се повлече од турнирот French Open и зададе тежок удрар на организаторите на турнирот во Париз. Osaka, која го освои нејзиниот трет Грен Слем во кариерата во Њу Јорк, заработи повреда на тетивата и нема да игра на легендарниот Roland Garros.

За жал нема да можам да учествувам на French Open оваа година. Мојата тетива сеуште не е закрепната и нема да имам време да се подготвам за турнирот. Им посакувам среќа на организаторите и играчите. 

Изјави Naomi за медиумите. French Open ќе започне на 27ми Септември.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote