in

Што?Што?

Добар напиток и чистач за слабеење – се пие половина час пред оброк

Овој зеленчук е вистински еликсир на здравјето и сојузник во борбата за витка линија.

Поради големите количини на витамин Ц, витамин К, манган, фолна киселина и мала количина на витамин Б6, калциум, калиум и тиамин, зелката е зеленчук кој се смета за вистински еликсир на здравјето, но и убав изглед.

Сокот од зелка содржи компоненти кои помагаат во согорување на вишокот маснотии во телото. Се што треба да направите е да ги исечете листовите од зелка ставете во блендер и исцедите го сокот преку газа. Пијте една третина од сокот од половина час пред оброк, и можете да го измешате со сок од лимон, цвекло или морков.

Многу студии докажаа дека зголемената употреба на сок од зелка го намалува ризикот од дебелина, дијабетес, срцеви заболувања, но исто така го подобрува квалитетот на кожата, енергијата и промовира здраво губење на тежината. На овој начин, можете да изгубите тежина здраво и безбедно, додека го снабдувате телото со есенцијални витамини и минерали.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote