in

Гатузо пред отказ? Наполи поразен од Гранада!

Во Лигата не Европа се сретнаа екипите на Наполи и Гранада, а подобар противник беа домаќините од Шпанија. Нашиот фудбалски талент Елиф Елмас одигра цел натрпевар, но за жал загуби со 2-0.

Елмас беше стартер во составот на Гатузо и забележа жолт картон во првото полувреме. Гранада првпат ја затресе мрежата преку Херера во 19 минута, а само две минути подоцна Кенеди погоди за 2-0. Реваншот е закажан на 25 февруари во Неапол.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote