in

Наполи и покрај победата елиминиран од ЛЕ

Избраниците на Гатусо одиграа натпревар со Гранада во кој победија со 2-1. Но тоа не беше доволно да се пласираат во следната фаза од Лигата на Европа бидејќи во првиот натпревар беа совладани со 2-0. Со оваа елиминација, Гатузо е пред отказ.

Нашиот репрезентативец Елиф Елмас доби еден час игра. Зјелински го отвори натпреварот уште на самиот почеток во третата минута. Во 23тата Монторо израмни на 1-1. Последниот гол на натпреварот го постигна Руиз, но Наполи испадна од натпреварувањето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote