in

СмешноСмешно

Елмас и Наполи со победа против Удинезе!

Македонската пресметка во италијанската Серија-А заврши со победа на тимот на Елиф Елмас.  Наполи со 2-1 го совлада Удинезе на Илија Несторовски на гостувањето во Удине со гол постигнат во 90-тата минута преку Бакајоко. Наполи прв го отвори резултатот во 15.

Минута кога во листата на стрелците се запиша Инсиње. Израмнување за Удинезе обезбеди Лазања по десетина минути. Елмас и Несторовски влегоа во игра во второто полувреме но среќата му се насмевна на наполитанецот. 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote