in , ,

СлаткоСлатко

ТРИК ШТО ЌЕ ВИ КОРИСТИ: Направете домашен омекнувач од состојки што ги имате дома

Отидовте да ја пуштите машината за перење алишта ви остана без омекнувач? Не грижете се, сега можете сами да го направите тоа. Со трите состојки што секоја жена ги има дома, изматете со миризлив омекнувач.

Состојки:

  • 1 чаша БАЛЗАМ за коса
    3 чаши топла вода
    1,5 чаши алкохолен оцет

Подготовка:

Истурете го балзамот во сад, а потоа постепено додавајте вода и мешајте цело време. Потоа додадете оцет и добро измешајте. Истурете во шишето во кое сакате да го чувате омекнувачот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote