in

Тото Волф: Хамилтон ќе потпише наскоро!

Тимскиот шеф на шампионот во Формула 1, Тото Волф, откри неколку детаљи за новиот договор на седумкратниот светски шампион, Луис Хамилтон.

„Хамилтон наскоро ќе го потпише договорот, тој сака да остане тука. Договорот нема да биде на подолг период, како што беше случајот со претходниот. Не можам да кажам ништо со сигурност, но верувам дека сме блиску за да се договориме за се“ изјави Волф за медиумите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote