in ,

СлаткоСлатко

Насмеана шума – Секоја есен се појавува огромен „смајли“ во шумата во Америка

Пред околу десет години, во американската сојузна држава Орегон, неколку дрвја ариш беа засадени во шума со елки наречена Даглас. Сега секоја есен таму се појавува еден огромен, портокалов смајли.

„Смајли е речиси невидлив во текот на пролетта и летото, но изгледа одлично на есен“, пишуваат локалните медиуми.

Се наоѓа на земјиштето на компанијата „Хемптон ламбер“, чија портпаролка Кристин Рамсусен изјавила дека идејата била во косопственост на косопственикот на компанијата и нејзиниот тогашен менаџер во 2011 година.

Според неа, тие двајца таа година организирале садење ариш при што со јаже се правело круг, но и очи и уста.

Дијаметарот на смајлито е долг околу 90 метри.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote