in

Популарниот филм на Nicolas Cage – National Treasure, ќе добије серија!

Филмската франшиза National Treasure добива своја серија на стриминг платформата Disney+. Филмот ја следи приказната на ловецот на богатство Benjamin Gates, лик кој беше толкуван од популарниот Nicolas Cage.

Gates се обидува да пронајде долго загубени богатства со помош на неговата девојка, неговиот татко и неговиот пријател. Сега беше потврдено дека филмот ќе биде „редизајниран“ во серија која ќе се емитува на релативно новата платформа. Првата сезона ќе биде долга 10 епизоди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote