in

НАУЧНИЦИТЕ СО НОВО ОТКРИТИЕ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ!

Според студијата направена од Американските експерти се потврди дека 50 проценти од заразените на корона вирусот се заразиле од луѓе кои не покажувале симптоми на вирусот,

Научникот на оваа тематика, Џеј Батлер изјави дека нивното истражување ја потврдува важностата на носење на маски и придржување на физички дистанци помеѓу луѓето.

Исто така во истата студија се потврди дека асимптоматски случаи на корона вирусот се околу 30 отсто од вкупната бројка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote