in

Не престануваат проблемите на Навални: Приведен на аеродромот во Москва!

Опозиционерот во Русија, Алексеј Навални беше приведен откако слета на аеродромот Шерметјево во Москва.

И покрај тоа што беше предупреден дека ќе биде затворен, Навални полета до Берлин, за да му биде укажана лекарска помош.

Неодамна, Владата на Русија го предупреди дека ако до 30 декември не се врати во Русија тој ќе биде уапсен. Авионот на Навални, наместо да слета во Внуково, тој слетал во Шереметјево.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote