in

Мурињо: Не ме засега мислењето на Погба!

Жозе Мурињо му возврати на Пол Погба во негов стил, откако Французинот го критикуваше односот на неговиот поранешен менаџер со играчите. Погба изјави дека Оле Гунар Солшер е поразличен вид на тренер од Жозе, бидејќи се грижи за своите фудбалери.

Контраверзниот Португалец, секако дека не остана должен на овие критики и во свој стил изјави: „Би сакал да кажам дека мислењето на Погба воошто не ме засега. Не сум заинтересиран за она што има да го каже. Не сум заинтересиран воошто“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote