in

Не можеа да поверуваат во она што го пронајдоа во sидовите и на подот додека ја реновираа куќата! Урбаната легенда БЕШЕ ВИСТИНА! (ФОТО)

Малку богатство!

Кога на еден пар од Њујорк им беше кажано дека нивниот дом стар 100 години го изградил неславен шверцер, но тие помислиле дека тоа е урбана легенда.

Сепак, за време на неодамнешното реновирање на куќата, парот откри нешто што ги натера да веруваат дека понекогаш легендите може да бидат вистина.

На почетокот на октомври, Ник Драмонд и Патрик Бејкер изјавија дека пронашле над 66 шишиња виски скриени во ѕидовите и подните плочи на нивниот дом, изграден во 1915 година.

  • „Не можам да верувам дека приказните се вистинити! Тој бил шверцер – напишал ентузијастичкиот Драмонд на Инстаграм, каде го документирал нивното откритие.“

Двојката живееше во куќа сместена во малото село Ејмс, оддалечено околу три часа од NewYork, нешто повеќе од една година пред да се решат да започнат големо реновирање пред два месеци.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote