in

НЕ СЕ ЈАВУВА СО ДЕНОВИ? ЕВЕ што всушност значи тоа и што треба да направите!

Ве фасцинира, па се чини дека „исчезнува“. Што да направите кога мажот не ви се јави?

Се гледате со човек што ви се допаѓа и јасно ви е дека сте „готови“. Деновите ви минуваат во розова магла, сонувате за него и единственото нешто што ви ги расипува плановите, односно се случува тој да „исчезне“. Тој не ви одговара на пораки и се повеќе размислувате за него.

Кога мажот е заинтересиран, тој ќе најде време.

Многу луѓе живеат брз живот и се зафатени со своите работни места и обврски. Но, ако тој навистина се грижи за вас, тој ќе ве извести отворено – дека сака да биде дел од вашиот живот. Ова значи дека тој нема да почека неколку дена пред да ви одговори на вашата порака, туку ќе одговори што е можно побрзо. Кога на екранот ќе се појави порака со вашето име, тоа ќе го направи среќен, воопшто не вознемирен и со задоволство ќе размени дури и неколку пораки, без оглед колку е зафатен.

Дури и ако е навистина зафатен, тој не може да не го забележи известувањето на екранот. Одговарањето на порака трае помалку од една минута, обично неколку секунди. Кој е тогаш изговорот зошто тој не се појавува со денови? Сигурно не сте сакале да го слушнете ова, но би било глупаво да губите време со човек кој не е заинтересиран.

Значи, продолжете понатаму. Бидете сигурни дека следниот, „вистинскиот“, веќе ве чека зад аголот!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote