in

Зидан не е сигурен дали Рамос ќе остане во Реал!

Менаџерот на Кралевите, Зинедин Зидан изјави дека не е сигурен дали капитенот на клубот, Серхио Рамос ќе остане на Сантиаго Бернабеу. Дефанзивецот Рамос, 34, останува без договор и ќе стане слободен агент на крајот на сезонава.

Шпанскиот репрезентативец освои 4 ЛШ, 4 Клупски Светски првенства и 5 титули во домашното првенство со Реал Мадрид. За неговите услуги заинтересирани се голем број на европски гиганти.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote