in ,

Што?Што? WTFWTF

Не сте го пробале најлудиот трик за чистење бигор: Една жена сподели метод што ја олеснува работата во купатило!

Нема ништо да ве чини ако се обидете, а оваа жена вели дека делува

Секоја домаќинка знае колку е незгодно да се чисти бигорот во купатило, затоа што овие наслаги се акумулираат лудо, посебно околу славините и тушевите.

Една жена од групата на Фејсбук „Mrs Hinch Cleaning Tips“ им откри на корисниците каква мака ја мачеше со дебел слој бигор на славината во бањата, сè додека не откри генијален трик, пренесува Mirror.

Таа ја земала паричката и го изгребала бигорот со неа.
Откако била воодушевена од резултатот, таа го споделила своето откритие со другите членови на оваа група.

„Има уште работа , но трикот со парички многу ми помогна“, напишала таа.

После тоа, жените во коментари откриле дека едвај чекаат да го пробаат методот.

„Каква разлика, брилијантна идеја!“ гласел еден од коментарите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote