in

СлаткоСлатко

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 1 ДО 7 АВГУСТ: За Шкорпиите минатото тропа на врата, а ОВОЈ знак треба да внимава на трошоците – од 1 до 7 август многу знаци ќе уживаат во овој период

Почетокот на август кај некои знаци ќе донесе љубов и пеперутки во стомакот, додека други постојано ќе влегуваат во конфликти и конфликти.

Овен

На почетокот на месецот, повеќето Овни ќе лебдат во облаците, не сакајќи да се пресметаат со очигледните факти. Поради ова, постои опасност од пропуштање на ветувачки шанси или можности. Истакнете ја главната цел за тековниот период и престанете да трошите енергија на безначајни идеи. Внимавајте како трошите и внимавајте на импулсните купувања. Ова може да предизвика сериозна штета на буџетот.

Бик

Енергијата на Бикот во првата недела од август ќе ја загрее Марс, што ќе доведе до внатрешна подготвеност за судир со целиот свет заради нивните верувања. Секакви преговори, конфликтни ситуации и искушенија во последната недела од јули ќе ги смират Биковите, а почетокот на август ќе ја дочека емотивната стабилност. Неделата е особено поволна за жените Бикови кога е во прашање развојот на кариерата. Тие ќе можат да ги покажат сите брилијантни квалитети на својот ум, моќта на убедување и организациски вештини.

 

Близнаци

Ситуацијата од првата недела од август за Близнаците ќе биде нешто слична на онаа на Овенот. Ќе треба да учите од грешките, да не се нервирате поради одложените случаи и настани, а реализацијата на финансиските проекти ќе доцни. Желбата да се „претрошите“ како начин да избегате од негативните емоции и проблеми може само да ви даде илузија дека нешто сте решиле. Здравјето и енергијата ќе бидат на високо ниво, па затоа Близнаците треба да посетат фитнес клуб. пешачат или трчаат на отворено. Активноста исто така може да помогне да се ослободите од стресот.

Рак

Раковите првата недела од август ќе ја посветат на планирање и зајакнување на се во својот живот – дом, семејство, врски, работа. Чувството на стабилност што е загрозено е главната негативна емоција на Раковите во тековниот период. Љубомора, посесивни емоции и постапки – ќе се манифестираат не само во однос на вашата сродна душа, туку и во ситуации, имоти, најблиски. Финансиската состојба на Ракот на почетокот на месецот е прилично стабилна, здравјето и енергијата се на високо ниво. Најголемиот финансиски успех ве очекува во првата недела од август.

Лав

Ќе имате многу енергија и сила, но во некои ситуации нема да можете да ги контролирате емоциите. Лавовите ќе бидат особено неодлучни во овој период. Ќе има толку многу искушенија, можности, внимание што ќе биде многу тешко да се направи вистинскиот избор. Најблиските ќе се обидат да ви го наметнат своето мислење, а тоа дополнително ќе ве исфрли од такт. Зголемениот темперамент и категоричноста може да доведе до конфликт во семејните односи. Обидете се да го вратите редот и мирот.

Девица

На почетокот на август Девиците ќе ги имаат сите шанси да се заљубат, силно и меѓусебно. Се што е поврзано со односот помеѓу маж и жена, емоции, чувства, постапки, ќе ги окупира претставниците на знакот Девица во првата недела од месецот. Контактите со пријателите, пријатните познанства, интересните средби ќе им дадат на Девиците нов поттик да најдат внатрешна хармонија и надворешна перспектива. На некои Девици толку многу ќе им се допадне емоционалната состојба што ќе сакаат да ја однесат понатаму, вградувајќи здрав разум и прагматизам. Сепак, решавајте ги проблемите според моќта на разумот.

 

Вага

Вагата ќе го пречека август во состојба на колебање во врска со семејните работи. Некои Ваги ќе мора да го сменат местото на живеење, а тоа ќе биде поврзано со семејни проблеми. Важно е да не се откажувате од започнатото и да ја доведете ситуацијата до крај. Неодлучноста и бегањето од проблеми може само да ги влоши и онака тешките односи, ситуации или афери. Здравјето на Вагите нема да прави проблеми, а финансиската состојба дури и ќе зајакне.

Шкорпија

Првата недела од август на Скорпиите ќе им донесе пријатни емоции, состаноци и ситуации поврзани со минатото. Наеднаш може да се појават луѓе, контакти со кои се прекинати долго време. Или ќе се почувствуваат настани кои Скорпиите ги заборавиле. Важно е емотивната заднина од сето ова да биде доста поволна, а „скелетите во плакарите“ засега да не испаднат. Фрустрираните Скорпии одеднаш ќе почнат да сфаќаат дека среќата постои повторно. Позитивните импулси од минатото ќе помогнат да се оживеат сегашните идеи и цели. Ќе решите некои стари проекти кои долго време ги одложувате.

Стрелец

Последниот месец од летото Стрелецот ќе го дочека во состојба на блага меланхолија. Ќе трае само неколку дена, нема да направи многу штета, но придобивките може да се појават. Факт е дека нервниот систем на огнениот Стрелец доби пристоен товар во јули, а сега му треба одмор. Осаменоста со добра книга, релаксирачка масажа или едноставна пасивност ќе донесе опипливи придобивки и ќе ја врати енергијата. Семејниот Стрелец одеднаш ќе почувствува досада во врските, рутина и рамнодушност. Во средината на месецот животот ќе блесне со нови бои, впечатоци, идеи и проекти.

Јарец

Јарците ќе го дочекаат почетокот на август целосно вооружени со енергија и здравје. Имате сила и волја да ги остварите вашите желби секој ден. Високата мотивација, подготвеноста за преземање ризици ќе им помогне на многу Јарци да достигнат фундаментално ново ниво – и професионално и во односите. Во работата ќе биде потребно да се најдат партнери, да се здружат силите и да се договорат со нив – за реализација на некои поголеми проекти или задачи. Добрата физичка форма ќе биде особено релевантна за оние Јарци кои се поврзани со спорт, активен животен стил. Подобрувањето на финансиската состојба е можно благодарение на сопствената работа и труд.

Водолија

Водолиите ќе имаат непромислени постапки на почетокот на август. Грешките се случуваат од опсесивна желба некому да му докажете нешто – на вашиот шеф на работа, на вашиот сопружник, вашето семејство, вашите родители, вашите пријатели, вашите познаници и странци. Водолиите имаат зголемени внатрешни стравови поврзани со слободата. Во врските, таа се плаши дека нејзината слобода ќе биде загрозена. Во такви периоди, на Водолиите не им се препорачува да започнат нов бизнис, да се концентрираат на нови идеи, да запознаваат нови луѓе. Подобро е да ја измазнете емотивната позадина со јога, медитација, музика или едноставно уживање во некоја форма на уметност.

Риби

Решавање на запоставените проблеми преку логика, здрав разум – ќе имате енергија за спроведување на плановите. Умот ќе помогне да се потисне анксиозноста и да се преземе акција, особено во важни области од животот. Донесувањето одлуки во личните односи може да биде непромислено и непромислено. Ова нетипично однесување на Рибите може малку да го истенчи нивниот постојан социјален круг. Исто така, можно е да запознаете некои нови луѓе кои ќе ви бидат особено пријатни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote