in

СлаткоСлатко

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 10 ДО 17 МАЈ! Ракови НЕСТАБИЛНИ, Шкорпиите добиваат ПАРИ, и овие ДВА ЗНАКА влегуваат во моќниот астро период

ОВЕН

Работа – Иако Марс е во Рак се фокусира повеќе на семејството отколку на работата, неделата пред вас ви носи динамични настани. Меркур во Близнаци ви носи подобрена комуникација и добри преговори на работа. Сега е добро време да ја завршиме документацијата.

Љубов – Венера влегува во Близнаци што сугерира флерт! Започнува период во кој интензивно ќе ги запознаете луѓето преку апликации за запознавање. Ќе уживате во секаков вид комуникација и ќе бидете отворени кога станува збор за чувствата. Нема да го испуштите телефонот!

Здравје – Чести промени на расположението.

БИК

Работа – Венера влегува во Близнаците, па затоа носи подобрување на финансиската состојба. Месецот мај ќе биде за пари, па затоа ќе бидете задоволни. Можно е да добиете понуда за подобро платена работа. Ќе имате одлична соработка со Близнаците. Треба да пазете се од озборувања и несигурни совети од луѓето околу вас.

Љубов – Вашиот партнер е емотивен и ранлив. Затоа често влегувате во непотребни дискусии. Фокусирани сте на пари, а партнерот очекува внимание. Бидете внимателни, не знаејќи да ја повредите саканата личност со остри зборови. Ако сте слободни, ќе имате средба со рак.

Здравје – добро.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Работа – Влегувате во неверојатно моќен период затоа што Венера и Меркур влегуваат во вашиот знак, па ве чека позитивна магија на околностите. Конечно излегувате од кризата и донесувате одлуки што ќе ви го променат животот на подобро. На работа, имате големи шанси да добиете покачување или да заработите повеќе пари. Ќе се чувствувате подобро во мај отколку во април затоа што планетите работат за вас.

Љубов – Венера во вашиот знак ви носи пеперутки во стомакот. Ќе бидете многу привлечни за луѓето од спротивниот пол, па можете да очекувате убави љубовни средби. Ако сте слободни, веројатно ќе се за inубите.

Здравје – Одлично.

 

РАК

Работа- Марс ви носи нестабилен период во кој сакате да завршите многу, но не знаете како да постигнете сè. Во желбата да бидете подобри, лесно се нервирате, па затоа се повредите со преголеми очекувања. Работата ќе биде над вашата глава и подгответе се за драматичен период во кој нема да има одмор.

Љубов -Венус во Близнаци ви носи тајна средба со личност која не е слободна. Не е најдобар избор и треба да бидете внимателни. Склони сте на фантазирање и ве привлекуваат луѓе кои се зафатени.

Здравје – чувствително.

 

ЛАВ

Работа – Не ви се допаѓа сонцето во Бик, па затоа сте пргав и не ви се допаѓа. Имавте големи планови на работа, но се потпревте на погрешна личност. Планетите во Близнаците ви носат поддршка од пријатели во текот на мај, така што вашите очекувања сигурно ќе бидат исполнети.

Љубов – Пријателската поддршка ви е најважна. Затоа можете да запловите во романса од еден собир. Тоа ќе биде личност која е веројатно помлада од вас. Willе уживате да се дружите со голем број луѓе.

Здравје – Подобрување.

 

ДЕВИЦА

Работа – Меркур во Близнаци не ви одговара, затоа сте збунети на работа. Имате амбиции, но не и волја да го примените во пракса. Затоа од работа ќе влезете во конфликти со колегите. Исто така, ќе имате судир со авторитетот и ќе претрпите критики на сметка на вашата работа.

Љубов – Кога станува збор за љубов, најдобро е да промените некои дневни навики со партнерот. Тоа ќе донесе свежина во вашата врска, па затоа ќе уживате во секоја новина. Не го оптеретувајте вашиот партнер со деловни настани.

Здравје – послабо.

 

ВАГА

Работа – Венера во Близнаците ве задоволува, затоа нема да ги сфаќате сите проблеми на работа толку сериозно. Иако сте чувствителни на Марс во Рак, ќе научите како да се справите со притисокот на обврските. Ова е период кој е одличен за соработка со странски компании, но и за патувања.

Љубов – Започнува интензивен флерт! Подготвени сте за нова љубов и ќе уживате во романтичен состанок за двајца. Најмногу би сакале да патувате со личност за која се грижите.

Здравје – Подобро.

 

ШКОРПИЈА

Работа- Ви претстои поволен период за финансии. Имате големи шанси да добиете покачување. Ќе започнете нова приказна на работа и ќе ви донесе смена. Ќе мора да работите со Бик и Близнаци. Подобрена комуникација преку социјални мрежи.

Љубов – Вие сте преосетливи во овој период и сè ви е важно. Од друга страна, Венера во Близнаците укажува на тоа дека вашиот партнер не го сфаќа сето тоа толку сериозно. Емотивни сте, а саканата личност е повеќе расположена за забава и хумор.

Здравје – добро.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа- Вие сте добро организирани на работа, но веројатно имате поголеми трошоци. Комуницирате повеќе на работа и мора да воведете некои нови работни навики. Повремено нема да ви се допаѓа динамичната атмосфера, па затоа претпочитате да бидете сами. Вистинско време е да се пласираат идеи во јавноста. Можете лесно да станете популарни.

Љубов – Ќе имате најмалку две можности за романса. Некој кој е многу зборлест ќе се обиде да ве шармира со зборови. Нема да ви се допадне многу, затоа ќе побарате поконкретна иницијатива. Пазете се од празни ветувања и пораки што не водат кон ништо.

Здравје – Подобро.

 

ЈАРЕЦ

Бизнис – Венера и Меркур во Близнаците ви носат возбудлив период на работа. Нема да ви биде досадно затоа што ќе има многу работа, но и нови предизвици. Е имате интересни соработници кои ќе ви помогнат да промените нешто на работа што ве мачело. Ве чека нов деловен проект, затоа бидете подготвени за новини. Можно е да се сменат работните места.

Љубов – Флертување со личност што ја познавате преку работа. Ако сте во брак, ќе имате криза единствено поради финансиски спорови. Тоа ќе биде главната пречка во вашата убов, па затоа најдобро е да престанете да зборувате за тоа во овој период. Вие сте привлечени од Близнаците.

Здравје – добро.

 

ВОДОЛИЈА

Работа- Венера и Меркур во Близнаците ви донесуваат период на олеснување, така што сè ќе завршите со леснотија. Е се чувствувате како да ви паднало голем товар и ќе можете да се ослободите од постојаниот притисок. Марс во рак ви носи чудна врска со соработниците и немојте да бидете изненадени ако вашите колеги ви веруваат во нивните лични проблеми. Ќе имате добра соработка со Близнаци, а тешка со Рак.

Љубов – Партнерот е во фаза кога ве оптеретува со семејни проблеми. Затоа често сте во кавга и најдобро е да не се оптеретувате едни со други во овој период. Заради планетата во Близнаците, треба да внесете повеќе забава во вашиот живот. Излезете повеќе на јавни места и дефинитивно ќе уживате. Можно е ново запознавање.

Здравје – Подобро.

 

РИБИ

Работа – Зголемена комуникација на работа ве чека следната недела. Ќе имате многу повици и документи за решавање. Сепак, семејните проблеми ќе бидат примарни за вас, па затоа ќе бидете фокусирани на тоа, а не на работата. Можно е пократко патување. Јупитер, планетата на среќата влегува во вашиот знак, така што дефинитивно ќе почувствувате просперитет.

Љубов – Меркур во Близнаците не ве задоволува, па ќе имате впечаток дека лицето за кое се грижите блебете и ве оптеретува со непотребни работи. Недоразбирањето ќе се засили, па затоа е најдобро да не се држите до некои раце и ветувања, бидејќи партнерот ќе зборува за една работа, а за друга.

Здравје – Одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote